o nas

BikeU to prężnie rozwijająca się firma, szerząca ideę systemów bezobsługowych wypożyczalni rowerowych. Zapewniamy kompleksową obsługę polegającą na dostarczaniu , montowaniu oraz świadczeniu usługi wsparcia i utrzymania.

BikeU działa w Polsce od 2014 roku jako spółka francuskiej Grupy Egis, która jest obecna w ponad 100 krajach na świecie m. in. ,w Hiszpanii, Włoszech, Polsce, Rosji, Madagaskarze, Arabii Saudyjskiej, Chinach, Indonezjo, Indiach i Brazylii, gdzie z powodzeniem łączy ze sobą globalną obecność z lokalnym myśleniem. Firma zarządza kompleksowymi projektami z dziedziny eksploatacji i utrzymania infrastruktury transportowej, rozwoju miejskiego, budownictwa, przemysłu, wody, energii i środowiska.


Wraz ze zwiększającym się natężeniem ruchu ulicznego w miastach uwidoczniły się problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza oraz występującym hałasem. W trosce o środowisko naturalne, miasta zaczęły poszukiwać sposobów uzupełnienia transportu publicznego o rozwiązania proste w obsłudze, przystępne i ekologiczne.

Uznano, że zaspokojenie tych potrzeb można uzyskać przez wdrożenie Systemu Wypożyczalni Rowerów, które w skuteczny sposób pozwoli na przemieszczanie się w godzinach szczytu, idealnie wpisując się w plan zrównoważonego rozwoju miast. Jest to jednocześnie atrakcyjna forma dla użytkowników promująca prozdrowotny styl życia.

Takie propozycje w swojej ofercie posiada BikeU: popularne, bezobsługowe wypożyczalnie rowerów, polegające na krótkoterminowych wypożyczeniach rowerów, które w tym przypadku są świetnym, ekologicznym i ekonomicznym uzupełnieniem miejskiej komunikacji. Rowery mogą być wypożyczone i oddane w jednej z wielu stacji rowerowych rozmieszczonych w dogodnych lokalizacjach w mieście. Systemy Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych BikeU działają 24 godzinny na dobę, wiosną, latem i jesienią. Wypożyczając rower, każde wypożyczenie do 20 minut jest za darmo.

 

Firma BikeU jest aktualnie obecna w pięciu miastach. Są nimi:

  • Szczecin (Bike_S)
  • Bielsko-Biała (BBbike)
  • Bydgoszcz (BRA)
  • Kraków (Wavelo)
  • Jastrzębie-Zdrój (Polski Rower)
Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz się poruszać naprzód...
- Albert Einstein