jak to działa

01rejestracja

Zarejestruj się na stronie wybranego systemu rowerowego klikając przycisk „REJESTRACJA”. Uzupełnij wymagane dane, zaakceptuj regulamin i dokonaj wpłaty inicjalnej zgodnie z cennikiem w danym mieście. Po rejestracji otrzymasz na adres e-mail i SMS-em Login i PIN

02identyfikacja

Podejdź do terminala na wybranej stacji i uruchom wyświetlacz. Wpisz Login i PIN lub dokonaj identyfikacji za pomocą karty, np. kredytowej lub miejskiej bądź innych nośników danych posiadających funkcję bezdotykowego identyfikatora.

03wypożyczenie

Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Wpisz numer zamka, przy którym znajduje się rower, który chcesz wypożyczyć. Na wyświetlaczu panela oraz w wiadomości którą dostaniesz SMS pojawi się też kod do linki zabezpieczającej w przypadku zwrotu roweru poza zamkiem elektronicznym. Podejdź do roweru (masz na to 20 sekund), naciśnij przycisk zwalniający na elektrozamku i wypnij rower. Gotowe!

04udanej podróży

05zwrot - elektrozamek

Zwrócenie roweru jest jeszcze łatwiejsze! Podjedź do wybranej stacji i włóż trzpień roweru, który jest pod bagażnikiem do otworu w elektrozamku. Upewnij się, że rower jest prawidłowo zwrócony – spróbuj pociągnąć go w tył, jeśli nie możesz tego zrobić, to znaczy że wszystko jest w porządku. Zwróciłeś rower poprawnie.

06zwrot - zamek szyfrowy

Jeśli stacja jest pełna, przypnij rower za pomocą linki do stacji a następnie zwróć prawidłowo rower za pomocą aplikacji mobilnej lub bezpośrednio konsultując się z infolinią.