o nas

BikeU to prężnie rozwijająca się firma, szerząca ideę systemów bezobsługowych wypożyczalni rowerowych. Zapewnia kompleksową obsługę polegającą na dostarczaniu, montowaniu oraz świadczeniu usługi wsparcia i utrzymania rowerów miejskich.

BikeU działa w Polsce od 2014 roku, początkowo jako spółka francuskiej Grupy Egis. W 2021 roku połączyła się kapitałowo z czeską firmą Freebike. Kim są Freebike? Tworzą małą firmę z siedzibą w Wielkiej Brytanii i Czechach, stawiają czoła wielkim wyzwaniom i cieszą się z każdej przejażdżki swoich klientów. Dzięki bogatemu doświadczeniu udostępniają najbardziej zaawansowane technologicznie bezstacyjne rowery na świecie.

Freebike to firma oferująca systemy wypożyczania rowerów 5 generacji, który umożliwia wypożyczanie rowerów elektrycznych i rowerów z napędem tradycyjnym z wykorzystaniem stacji lub w trybie bezstacyjnym (stacje wirtualne = hot spoty lub strefy). Rowery i stacje z dwoma rodzajami systemu zabezpieczeń - minimalistyczna stacja G2 lub solidna stacja typu G5. 


Wraz ze zwiększającym się natężeniem ruchu ulicznego w miastach uwidoczniły się problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza oraz występującym hałasem. W trosce o środowisko naturalne, miasta zaczęły poszukiwać sposobów uzupełnienia transportu publicznego o rozwiązania proste w obsłudze, przystępne i ekologiczne.

Uznano, że zaspokojenie tych potrzeb można uzyskać przez wdrożenie Systemu Wypożyczalni Rowerów, które w skuteczny sposób pozwoli na przemieszczanie się w godzinach szczytu, idealnie wpisując się w plan zrównoważonego rozwoju miast. Jest to jednocześnie atrakcyjna forma dla użytkowników promująca prozdrowotny styl życia.

Takie propozycje w swojej ofercie posiada BikeU: popularne, bezobsługowe wypożyczalnie rowerów, polegające na krótkoterminowych wypożyczeniach rowerów, które w tym przypadku są świetnym, ekologicznym i ekonomicznym uzupełnieniem miejskiej komunikacji. Rowery mogą być wypożyczone i oddane w jednej z wielu stacji rowerowych rozmieszczonych w dogodnych lokalizacjach w mieście. Systemy Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych BikeU działają 24 godzinny na dobę, wiosną, latem i jesienią. Wypożyczając rower, każde wypożyczenie do 20 minut jest za darmo.

 

Spółki kapitałowe są aktualnie obecne w czterech miastach. Są nimi:

  • Toruń (Torvelo)
  • Bielsko-Biała (BBbike)
  • Bydgoszcz (BRA)
  • Łódź (Łódzki Rower Publiczny)
Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz się poruszać naprzód...
- Albert Einstein