37stacja BRA - IKEA

04 lis 2015

Bydgoski Rower Aglomeracyjny (BRA) może pochwalić się kolejną, 37 już stacją i łącznie 364 rowerami, które doskonale wpisały się już w miejski pejzaż. Nowa stacja powstała w dzielnicy Fordon i usytuowana jest przy wejściu głównym do budynku IKEA.  Jest też pierwszym przystankiem dla jednośladów w tej części miasta. To, co ją wyróżnia na tle innych  stacji  rowerów publicznych w  Polsce,  to zadaszenie, pod którym swoje miejsce znalazło 6 rowerów  z solarnym zasilaniem.  I tym razem przygotowała je do użytku  innowacyjna firma BikeU.

Choć sezon rowerowy wkrótce się zakończy, BikeU nie omieszkała wzbogacić system BRA o koleją stację rowerową. Inicjatywa IKEA jest o tyle ważna, że ma przede wszystkim na celu aktywizowanie mieszkańców do zdrowego trybu życia i poruszania się jednośladami. Jest też kolejnym nowatorskim i świetnie zakończonym projektem warszawskiej firmy BikeU, słynącej z udanych realizacji  w Krakowie, Szczecinie czy Bielsku-Białej. I na tych miastach na pewno nie zakończy swoich rowerowych projektów.

Jak podkreśla Marcin Jeż, Dyrektor ds. Rozwoju w firmie BikeU – promowanie ekologicznych rozwiązań to dla nas priorytet. Każde miasto powinno wspierać rozwiązania ekologiczne, wygodne oraz przyjazne mieszkańcom i my im to gwarantujemy.  Chcemy też brać czynny i odpowiedzialny udział w wspieraniu lokalnej społeczności – dodaje. 

To ostatnia nowa stacja w tym roku, będąca jednocześnie zwieńczeniem sezonu, który potrwa do końca listopada. Nie oznacza to jednak końca tego typu inwestycji dla Bydgoszczy. Jednak na te poczekać trzeba będzie do wiosny. Do tego czasu bydgoskie jednoślady poddane zostaną konserwacji oraz gruntownym przeglądom, by od marca móc ponownie służyć mieszkańcom Bydgoszczy. To będzie również czas na rozmowy z partnerami BikeU, które części miasta zagospodarować kolejnymi stacjami rowerów miejskich. 


Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz się poruszać naprzód...
- Albert Einstein