Bydgoski Rower Aglomeracyjny. Podsumowanie BRA

30 lis 2020

Zakończył się okres działalności BikeU w Bydgoszczy.  Popularny rower miejski BRA działał w latach 2015-2020 i od początku cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców.

W 2020 roku kończy się umowa podpisana pomiędzy nami a miastem Bydgoszcz. Rowerem miejskim od przyszłego sezonu zajmować się będzie nowy operator, a nam pozostaje podziękować miastu i jego mieszkańcom za
5 lat owocnej współpracy.

Już w pierwszych miesiącach działania systemu odnotowaliśmy częstotliwość wypożyczeń na poziomie 8/dzień. Uplasowało to nasz system na trzecim miejscu w Europie. 

Od pierwszych dni wdrażania systemu ściśle współpracowaliśmy z miastem. Lokalizacje stacji rowerowych zostały uzgodnione na podstawie konsultacji z zespołem ds. polityki rowerowej miasta Bydgoszcz.

System w swojej najbardziej rozbudowanej formie składał się z 56 stacji i 490 rowerów, z których część była wyposażona w wał kardana, który stanowi alternatywę dla klasycznego łańcucha rowerowego. 

W grudniu 2018r przekazaliśmy 132 rowery na cele charytatywne, między innymi dla Centrum Integracji Społecznej im. Jacka Kuronia
w Bydgoszczy.

Dziękujemy wszystkim użytkownikom i życzymy nowemu operatorowi udanej kontynuacji oferowania usługi roweru miejskiego na wysokim poziomie.

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz się poruszać naprzód...
- Albert Einstein