Świąteczna inicjatywa Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego

18 gru 2018

Idą święta. To dobry moment, aby się dzielić i włączać w dobroczynne cele. Z początkiem grudnia firma BikeU przekazała* charytatywnie 72 Bydgoskie Rowery Aglomeracyjne. To nie pierwsza społeczna inicjatywa podjęta przez operatora i dostawcę rowerów miejskich - firmę BikeU.

15 rowerów otrzymało Centrum Integracji Społecznej im. Jacka Kuronia w Bydgoszczy, 45 - Bydgoski Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, a 12 jednośladów trafiło do Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Bydgoszczy. Rowery będą służyć między innymi podopiecznym wymienionych placówek, a firma BikeU znajdzie się np. wśród „Przyjaciół” BZPOW.

Drugie życie rowerów

 - Przekazane rowery pochodzą z ubiegłych lat działania systemu w Bydgoszczy. Można powiedzieć, że otrzymały drugie życie, gdyż zastąpiły je już nowe modele, które pojawiły się na ulicach miasta w tym sezonie – zaznacza Jarosław Sroczyński, kierownik projektu BRA. – Wszystkie przekazane rowery zostały przygotowane do jazdy -  każdy rower został sprawdzony, napompowany, hamuje skręca i przerzuca biegi. Rowery będą obecnie służyć podopiecznym BZPOW oraz uczestnikom kursów w Centrum Integracji Społecznej. Cieszymy się, że nasze rowery znalazły nowy dom i będą jeszcze potrzebne – dodaje Jarosław Sroczyński – dodaje.

Dyrektorzy placówek, także wyrazili zadowolenie  i podziękowali firmie BikeU – operatorowi systemu Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego za przedświąteczny podarunek, który jak zapewniają, będzie przydatny w trakcie sezonu rowerowego.

Przez ostatnie lata Bydgoski Rower Aglomeracyjny był wykorzystywany w wielu inicjatywach. Otrzymał wyróżnienie za wsparcie zabezpieczenia medycznego, jakie zostało udzielone ratownikom medycznym i wolontariuszom w czasie Turnieju UEFA EURO U-21 dzięki użyczonym rowerom. Korzystali z niego uczniowie podczas wymian międzynarodowych, np. z programu Erasmus. Ambasador Danii - Steen Hommel będący z wizytą w Bydgoszczy oraz nowożeńcy, podczas pierwszego w historii rowerowego orszaku ślubnego.

Jak pokazują również ostatnie, rekordowe statystyki, rower miejski w Bydgoszczy coraz częściej wybierany jest jako nadrzędny środek transportu, co wpływa na eliminację spalin i smogu. Potwierdzają to też sami mieszkańcy. Z ankiety przeprowadzonej w tym roku przez BikeU wynika również, że 65 proc. ankietowanych uważa, że Bydgoski Rower Aglomeracyjny przyczynia się do eliminacji smogu.

*Przekazane rowery są używane i BikeU nie ponosi odpowiedzialności za stan oraz sposób użytkowania rowerów.

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz się poruszać naprzód...
- Albert Einstein