Rower w mieście 2015

15 wrz 2015

Rowery miejskie a zwłaszcza systemy wypożyczalni rowerów publicznych w ostatnim czasie stały się w interesującymi i często poruszanymi tematami. Coraz więcej polskich miast rozważa rozszerzenie komunikacji miejskiej o bezobsługowe wypożyczalnie rowerów publicznych. Z procesem tym wiąże się jednak szereg kwestii prawnych, technicznych i finansowych.

„Czy rower publiczny może być rozwiązaniem problemów komunikacyjnych polskich miast, czy jedynie dotowanym gadżetem dla turystów? Jaka jest przyszłość systemów wypożyczalni rowerów publicznych? Jakie są doświadczenia z dotychczasowej eksploatacji takich systemów? W jaki sposób zaprojektować, wdrożyć, utrzymywać i rozliczać takie inwestycje?"

Na te i na inne pytania odpowiedzi udzielała między innymi firma BikeU, która była uczestnikiem konferencji „Rower w mieście 2015” organizowana przez TOR w dniu 15.09.2015 w Warszawie.

Uczestnicy konferencji zastanawiali się jak ważnym elementem transportu publicznego jest rower. Czy powinien być rozpatrywany jako jego równorzędny element oraz jak wzrosła jego rola w polskich miastach w ostatnich latach. 

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz się poruszać naprzód...
- Albert Einstein