Wavelo łączy siły z Uniwersytetem Jagiellońskim

10 sie 2018

Od 1 września, przez kolejne 4 miesiące wszyscy studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego będą mogli korzystać z dedykowanej im taryfy PAYG – Student. Żacy z najstarszej polskiej uczelni za minutę korzystania z roweru Wavelo zapłacą zaledwie 6 groszy.

Do UJ Collegium Medicum które współpracę z Wavelo rozpoczęło już w sierpniu, teraz dołącza cały Uniwersytet Jagielloński. W ramach zawartej umowy studenci będą mogli korzystać z obniżonej stawki w taryfie PAYG – Student w której opłata naliczana jest za efektywny czas użytkowania roweru. Dzięki temu zamiast 16, za każdą minutę jazdy zapłacą zaledwie 6 groszy. Różnica współfinansowana jest przez władze uczelni.

-Z dużą dumą informujemy o rozpoczęciu pilotażowej współpracy z najlepszą polską  uczelnią. Pierwszy uniwersytet w kraju stał się tym samym prekursorem rozwoju rowerowej inicjatywy w Krakowie wśród swoich studentów. Wavelo i Uniwersytet Jagielloński łączą siły już we wrześniu, z myślą o żakach którzy jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego będą mogli załatwiać sprawy organizacyjne i dojeżdżać na uczelnię podczas jesiennej sesji egzaminacyjnej– mówi Marcin Jeż, dyrektor ds. rozwoju w firmie BikeU, operator rowerów Wavelo.

-Współpraca Uniwersytetu Jagiellońskiego z Wavelo to rezultat negocjacji, jakie prowadziliśmy z władzami rektorskimi i przedstawicielami spółki BikeU. Przyznam, że kiedy  w czerwcu przystępowaliśmy do rozmów, nie spodziewałem się, że już we wrześniu będziemy mogli zaoferować naszym koleżankom i kolegom możliwość korzystania z roweru miejskiego na tak preferencyjnych warunkach. Cieszy nas fakt, że władze Uniwersytetu przychyliły się do naszych postulatów i postanowiły wesprzeć tę nowatorską inicjatywę. Zadaniem uczelni powinno być bowiem nie tylko przekazywanie określonego zasobu wiedzy i umiejętności, ale także kształtowanie postaw społecznych, w tym promowanie aktywnego stylu życia. Myślę, że ułatwianie dostępu do roweru miejskiego, jako alternatywnego i proekologicznego środka transportu idealnie wpisuje się w tę misję. Mam nadzieję, że pilotaż zakończy się sukcesem, a naszą ofertę docenią nie tylko studenci, ale również kandydaci na studia – mówi Jakub Bakonyi, Przewodniczący Samorządu Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Umowa Wavelo z UJ została nawiązana na próbę. Potrwa do końca grudnia lub do wyczerpania ustalonego limitu pierwszych dziesięciu tysięcy zarejestrowanych użytkowników w utworzonej dla nich taryfie PAYG – Student. Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie aktywnej domeny w adresie mailowym Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Wavelo to najnowocześniejszy system rowerów miejskich w Europie. Jednoślady posiadają innowacyjne rozwiązania, takie jak wał Kardana, lokalizowanie GPS, panel solarny i dynamo zasilające komputer umieszczony na bagażniku. Krakowskie rowery miejskie utrzymywane są w ruchu przez BikeU, operatora innych innowacyjnych bezobsługowych wypożyczalni miejskich w Polsce. BikeU to druga co do wielkości prowadzonych projektów spółka na polskim rynku, będąca dostawcą i operatorem rowerów publicznych. Jej dorobek to projekty w siedmiu polskich miastach (Szczecin, Bielsko-Biała, Jastrzębie-Zdrój a teraz Kraków, Bydgoszcz, Łomża oraz Zgierz).

Od 5 lat polski operator jest częścią francuskiej Grupy Egis, która jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie.

 


Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz się poruszać naprzód...
- Albert Einstein