Wavelo otwiera się na turystów

11 lip 2018

Dzięki współpracy z firmą Discover Cracow, turyści odwiedzający miasto będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych kart Wavelo. Umożliwią one łatwe wypożyczenie roweru, bez potrzeby rejestracji w systemie.

Najbardziej innowacyjny rower miejski w Polsce tym razem otwiera się na turystów odwiedzających stolicę Małopolski. Wycieczka na jednośladzie pod Wawel, na Rynek Główny, Błonia, na Kazimierz, do Nowej Huty, czy nawet klasztoru w Tyńcu, bez konieczności rejestracji w systemie Wavelo, stanie się możliwa dzięki ofercie systematycznie wprowadzanej do krakowskich obiektów noclegowych. Zakłada ona funkcjonowanie specjalnych, przedpłaconych kart które recepcjoniści mogą zaproponować turystom. Pozwolą one na wypożyczenie roweru bez posiadania zarejestrowanego konta.

-Odkrywanie miasta jeszcze nigdy nie było tak proste. Dzięki Wavelo tysiące turystów przybywających do Krakowa będzie mogło poznać uroki naszego miasta z perspektywy dwóch kółek. Po zakupie karty w hotelowej recepcji turyści mogą bez pozostawiania swoich danych, w szybki i wygodny sposób wypożyczać rowery. Nawet krótki pobyt pozwoli na szczegółowe poznanie największych atrakcji. – komentuje Albert Wójtowicz, Dyrektor Operacyjny Wavelo.

Na hotelowych recepcjach pojawią się karty w dwóch wariantach czasowych – jedno- i trzydniowe. Krótsza opcja kosztować będzie 33 zł, dłuższa – 90 zł. Karta pozwoli na użytkowanie Wavelo na identycznych zasadach jak w przypadku regularnych użytkowników, przy wykorzystaniu 1500 rowerów i 162 dotychczasowych stacji rozlokowanych w całym mieście. Pewnym ukłonem w kierunku turystów korzystających z oferty będzie możliwość pozostawienia roweru bez dodatkowych kosztów poza stacją w obrębie systemu np.: tuż przed hotelem.

Obecnie karty dostępne są w ponad 50 hotelach  i hostelach w Krakowie. Kupić je można także w punktach stacjonarnych firmy Discover Cracow. Docelowo produkt trafi do ponad 200 obiektów w całym mieście.

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz się poruszać naprzód...
- Albert Einstein