BRA to nie tylko rower, to też społeczna odpowiedzialność biznesu

02 mar 2018

Firma BikeU została wyróżniona przez Prezydenta Miasta Bydgoszcz – Rafała Bruskiego, za ponadstandardowe działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Bydgoszczy. A wszystko przez rowery, które w ostatnim czasie, zupełnie społecznie, bez gratyfikacji, zawsze był tam, gdzie ich potrzebowali.

Wyróżnienie to dotyczyło przede wszystkim wsparcia zabezpieczenia medycznego, jakie zostało udzielone ratownikom medycznym i wolontariuszom w czasie Turnieju UEFA EURO U-21 w zeszłym roku, poprzez użyczenie rowerów. Bydgoski Rower Aglomeracyjny wykorzystywali także uczniowie podczas wymian międzynarodowych, np. z programu Erasmus. Ambasador Danii - Steen Hommel będący z wizytą w Bydgoszczy. Wreszcie młoda para, podczas pierwszego w historii orszaku ślubnego na rowerach.

Poza tym BRA był podstawiany na takich eventach jak : coroczny Bydgoszcz Triathlon, podczas wielu rajdów rowerowych do Myślęcinka i innych wycieczek rowerowych, czy comiesięcznych przejazdów w ramach tzw. Bydgoskiej Masy Krytycznej i wielu innych.

- Wszystkie te eventy obsługiwaliśmy zupełnie społecznie, rezygnując z jakiejkolwiek gratyfikacji, udostępniając od kilku do kilkudziesięciu rowerów – podkreśla Marcin Jeż, dyr. ds. inwestycji w BikeU, który wczoraj odebrał nagrodę. – Podziękowanie z rąk Pana Prezydenta to dla nas duże wyróżnienie, z którego jesteśmy dumni. Będziemy kontynuować tego typu działania społeczne przez kolejne trzy lata współpracy w ramach BRA – dodaje.

Firma BikeU zachęca do wsiadania na BRA nie tylko w drodze do pracy i szkoły, ale też pamiętania o tym, że rower stoi w pogotowiu wszędzie tam, gdzie są ważne wydarzenia społeczne, edukacyjne i kulturalne.

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz się poruszać naprzód...
- Albert Einstein