Rozbudowa systemu BRA

10 sie 2015

Stacji rowerowych i samych rowerów w Bydgoszczy jest więcej! System „Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego” został rozbudowany o dodatkowe stacje na co duży wpływ miała jego rekordowa popularność.

Łączna liczba wypożyczeń Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego od momentu rozpoczęcie funkcjonowania systemu to ponad 300 tysięcy. Najbardziej popularnymi stacjami miejskiego roweru są: Plac Wolności, Dworzec PKS i Plac Teatralny. Liczymy, że nowe stacje będą cieszyły się również durzą popularnością.

Już od połowy sierpnia mieszkańcy Bydgoszczy  mogą korzystać z  48 dodatkowych jednośladów Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego umieszczonych na 5 dodatkowych stacjach.

5 nowych stacji rowerowych usytuowano w następujących lokalizacjach:

Stacja nr 32. Wyszyńskiego / Powstańców Wlkp.

Stacja nr 33. Powstańców Warszawy / Powstania Listopadowego

Stacja nr 34 Bocianowo / Kaszubska (Pl.Kościuszki)

Stacja nr 35. Glinki / Białostocka

Stacja nr 36  Grunwaldzka / Atos

W wyniku współpracy firmy Atos - międzynarodowego lidera w branży usług cyfrowych z firmą BikeU - operatorem systemu, w ramach projektu „Bydgoski Rower Aglomeracyjny” mogła powstać dodatkowa stacja rowerowa. Stacja zlokalizowana jest na ulicy Grunwaldzkiej, tj. w bezpośrednim sąsiedztwie Biznes Parku, gdzie mieści się bydgoska siedziba Atos.

„Bydgoski Rower Aglomeracyjny” cieszy się w Bydgoszczy szczególną popularnością. Ponad 4 tysiące osób dziennie wybiera „BRA”, jako preferowany środek komunikacji w obrębie miasta. 
Odsetek zwolenników tego sposobu komunikacji stale wzrasta. Dla Atos, który nieprzerwanie od 4 lat zajmuje czołowe miejsca w rankingu najlepszych polskich pracodawców, jest to również kolejny element tworzenia jak najlepszego miejsca pracy. W bydgoskim oddziale Atos pracuje dziś ponad 2,5 tysiąca specjalistów IT. 
„Bydgoski Rower Aglomeracyjny” to połączenie praktycznego podejścia do komunikacji miejskiej i zdrowego stylu życia. To główne powody, dla których zależało nam, aby był dostępny również dla pracowników Atos. Cieszymy się przy tym, że w ten sposób możemy również wziąć udział w tym ciekawym projekcie i razem z władzami Bydgoszczy i firmą BikeU pozytywnie wpływać na wizerunek naszego miasta.” – powiedział Maciej Ruszkiewicz, Head of Managed Services Global Delivery Center w Atos w Polsce
.

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz się poruszać naprzód...
- Albert Einstein