Sukcesy Wavelo i plany rozwoju systemu

25 lip 2017

Pierwsza stacja sponsorska rowerów miejskich w Krakowie, rozwój programu Wavelo dla Firm, plany stacji mobilnych w różnych częściach miasta i rozbudowa systemu. Operator krakowskich jednośladów 4G nie zwalnia tempa w wakacje i szykuje zmiany.

Krakowskie rowery miejskie co miesiąc rejestrują rekordy użytkowania. Ostatni padł dwa dni temu, 18 lipca br. W ciągu jednego dnia odnotowaliśmy w systemie 6691 wypożyczeń Wavelo, co przełożyło się na 25600 kilometrów i ponad 2600 przejechanych godzin. To tylko utwierdza nas w przekonaniu, że system się sprawdza, a krakowianie coraz częściej i chętniej korzystają z naszych jednośladów – mówi Marcin Jeż, dyr. ds. Inwestycji i Rozwoju BikeU.

To, że system nie tylko działa dobrze, ale i jeszcze pozwala miastu zarabiać i przyczynia się do zwiększenia liczby użytkowników regularnie korzystających z rowerów zauważają również inne miasta, które – tak jak Rzeszów czy Gdańsk – rozważają wprowadzenie u siebie nowoczesnego systemu jednośladów miejskich. Stowarzyszenie Rowery.Rzeszów.pl zaapelowało do władz miasta, by te rozwiązały umowę z obecnym operatorem rowerów i wybrały inny system. Za wzór podają właśnie krakowskie innowacyjne rowery czwartej generacji.

System Wavelo od miesięcy działa w pełnym zapowiedzianym składzie, czyli przy 150 stacjach i z flotą 1500 rowerów. Operator jednak na tym nie poprzestaje. Od wczoraj, użytkownicy rowerów miejskich mogą cieszyć się dodatkowymi czterema stacjami, ustawionymi w dzielnicy Czyżyny. Jest to efekt planowanej rozbudowy systemu. Konkretne lokalizacje można już zobaczyć na mapie w aplikacji mobilnej lub na stronie www.wavelo.pl. Wybierając miejsce dla stacji jak zawsze współpracowaliśmy z miastem i ich wytycznymi co do terenów publicznych, ale również wzięliśmy pod uwagę głosy mieszkańców, otrzymane mailowo oraz na naszych profilach społecznościowych. Dziękujemy za wszystkie sugestie i wiadomości, zaangażowanie użytkowników przekonuje nas, że Wavelo to faktycznie system wszystkich krakowian – mówi Albert Wójtowicz, dyrektor operacyjny projektu.      

Nowe stacje na Czyżynach to dopiero początek rozwoju Wavelo. Następnym krokiem, jaki operator planuje, to powiększenie obszaru systemu i wprowadzenie stacji mobilnych.      

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz się poruszać naprzód...
- Albert Einstein