Wavelo dla Firm, czyli rowery miejskie w służbie lokalnego biznesu

03 lip 2017

Roczny abonament dla pracowników, personalizowane stacje i jednoślady promujące biznes – to tylko niektóre z możliwości, jakie Wavelo oferuje w swoim programie współpracy z firmami. Pierwsza stacja sponsorska została oficjalnie otwarta w tym miesiącu przed IKEA Kraków. Trwają też rozmowy z kolejnymi podmiotami zainteresowanymi tą formą promocji. 

Stacja przy popularnym sklepie wyposażania wnętrz nosi numer 151 i liczy 20 stojaków. Aktywni użytkownicy Wavelo mogą wypożyczać i oddawać tam jednoślady miejskie bez żadnych dodatkowych kosztów. - W IKEA Kraków rowery zawsze były i będą mile widziane. Podróżującym na własnych dwóch kółkach oferujemy zadaszone i monitorowane parkingi na około 30 jednośladów oraz bezpłatne stanowisko do naprawy i regulacji. Nie mogliśmy więc zapomnieć o rosnącej liczbie użytkowników sieci Wavelo. Jesteśmy dumni, że to właśnie u nas powstała pierwsza sponsorska stacja rowerowa w Krakowie, która już od pierwszych dni funkcjonowania cieszy się sporym zainteresowaniem - mówi Grzegorz Bochenek, Kierownik Marketingu IKEA Kraków.

W ramach oferty stacji sponsorskich krakowskie firmy mogą kupić stację z rowerami lub bez i dopasować ją do swojej identyfikacji wizualnej – w grę wchodzi tu nawet zmiana koloru stojaków. Lokalizacja stacji uzgadniana jest z operatorem krakowskiego systemu rowerów miejskich, firmą BikeU oraz – w przypadku terenów publicznych – ZIKITem. Sponsorzy otrzymują w pakiecie także promocję w kanałach społecznościowych Wavelo oraz specjalne oznaczenie na mapie stacji dostępnej na stronie www.wavelo.pl oraz w aplikacji mobilnej.

 Kolejną opcją, jaką Wavelo oferuje firmom to przestrzeń reklamowa. Sponsor może wykupić zewnętrzną reklamę na koszykach o powierzchni 1300cm2, a także umieścić swój logotyp na ramie jednośladu. To opłaca się wszystkim: firmy otrzymują tanią reklamę mobilną, a ich pracownicy możliwość dojazdu do miejsca pracy taniej, wygodniej i szybciej omijając korki.

A co w przypadku, gdy pracodawca chciałby zapewnić swoim pracownikom korzystanie z Wavelo, ale nie chce inwestować w infrastrukturę, bo najbliższa stacja znajduje się tuż za rogiem? – Wtedy rekomendujemy zakup pakietu abonamentów dla pracowników po preferencyjnych cenach – mówi Marcin Jeż, dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju BikeU. Korzyści znacząco przewyższają tu koszty. Zakup abonamentów można sfinansować z funduszu świadczeń socjalnych, jest to też dodatkowa pozycja w ramach odliczeń podatkowych, a dzięki temu zyskujemy pracowników rozbudzonych, pełnych energii od rana, łatwiej radzących sobie ze stresem i bardziej kreatywnych. To inwestycja, która zwraca się bardzo szybko – dodaje Jeż.

Więcej informacji na temat oferty „Wavelo dla Firm” znaleźć można w zakładce FAQ na stronie www.wavelo.pl. Zapytania o ofertę i możliwości współpracy należy kierować mailowo na adres: wavelodlafirm@wavelo.pl.

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz się poruszać naprzód...
- Albert Einstein