Znakomity start trzeciego sezonu Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego

04 kwi 2017

Prawie 35 tys. wypożyczeń i tysiąc nowych rejestracji w systemie. To wynik z działania BRA w pierwszym miesiącu trzeciego sezonu. To aż o 23 proc. więcej niż przed rokiem, kiedy to liczba przejazdów sięgała 28 tys. Na ten wynik wpływ miała nie tylko słoneczna pogoda, ale przede wszystkim nieustająca popularność roweru aglomeracyjnego wśród bydgoszczan oraz nienaganne przygotowanie jednośladów i stacji do kolejnego sezonu  – podaje firma BikeU – operator i dostawca rowerów w Bydgoszczy.

W Bydgoszczy jest już w sumie ponad 36,5 tys. użytkowników. To tak jakby średnio prawie każdy użytkownik wypożyczył rower choć jeden raz. Dla przypomnienia drugi sezon zakończył się milionem wypożyczeniem. Do systemu w ciągu roku dołączyło 7 tys. nowych osób. Na ten  wynik złożyło się 585 395 wypożyczeń w 2015 roku oraz 419 258 w 2016.

Zdaniem użytkowników potrzeba więcej stacji

Z każdym kolejnym sezonem rosną oczekiwania względem Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Dotyczą one przede wszystkim rozbudowy systemu o kolejne stacje, włączenia do sytemu Fordonu i innych osiedli, a także rozbudowy ścieżek rowerowych.

Zdaniem prawie połowy ankietowanych, którzy wzięli udział w badaniu, nowe stacje powinny powstać na osiedlu Fordon. Drugim z kolei miejscem, w którym pożądane byłyby nowe stacji to okolice galerii handlowych – Galeria Pomorska oraz Zielone Arkady. Prawie 7 proc. osób byłoby za powstaniem nowych stacji w Osowej Górze oraz więcej nowych stacji w centrum miasta – głównie wymieniane były ulica Gdańska, rondo Toruńskie, ulica Fordońska oraz ulica Focha. Jeżeli chodzi o Myślęcinek – nowa stacja byłaby mile widziana przy ogrodzie botanicznym.

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz się poruszać naprzód...
- Albert Einstein