BikeU Partnerem BIKE FESTIWAL

30 mar 2017

W pierwszy weekend kwietnia miłośnicy rowerowego stylu życia spotkają się w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym AMBEREXPO w Gdańsku. Przed nami kolejna edycja BIKE FESTIWALU - największej tego typu imprezy w Polsce, inaugurującej sezon rowerowy. Rok temu udział wzięło w niej ponad 100 firm i marek, imprezę odwiedziło 22 tysiące osób!

BIKE FESTIWAL to impreza promująca rowerowy styl życia, skupiająca producentów, dystrybutorów oraz salony i serwisy rowerowe. Termin wydarzenia nieprzypadkowo zbiega się z inauguracją wiosenno-letniego sezonu rowerowego. Odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję do zapoznania się z nowościami rynku i bezpośredniego kontaktu z ekspertami branży. Wielu wystawców zapowiada sprzedaż swoich produktów w specjalnych targowych cenach.

Festiwalowi towarzyszyć będzie szereg wydarzeń i atrakcji. W ramach salonu E-Mobility Expo na specjalnie przygotowanym torze przeprowadzane będą testy innowacyjnych rowerów i pojazdów napędzanych energia elektryczną. Planowana jest również wystawa i spotkania z konstruktorami rowerów nietypowych.

Po raz pierwszy w Polsce odbędą się Mistrzostwa STRIDER RACING – zawody na rowerkach biegowych dla dzieci, które cyklicznie odbywają się już w 26 krajach.

Z myślą o najmłodszych powstanie też strefa zabawy i edukacji (m. in. Akademia Bezpiecznej Jazdy, mini miasteczko ruchu drogowego, szkolenia pierwszej pomocy, gry i zabawy z animatorami).

Po raz drugi odbędzie się, cieszący się ogromną popularnością, STAR WARS BIKE (https://www.facebook.com/events/1343136199099398/)- konkurs na stylizację roweru w klimacie sagi Gwiezdne Wojny, którego organizatorem jest salon GIANT Wrzeszcz oraz grupa rekonstrukcyjna bohaterów Gwiezdnych Wojen LEGION 501 a nagrodą jest rower marki GIANT.

Na scenie co godzinę  organizowane będą konkursy dla publiczności, w których będzie można wygrać  fantastyczne nagrody: rowery,  stroje, akcesoria i kosmetyki rowerowe.

W sobotę 1 kwietnia o godzine 13.00 odbędzie się konferencja prasowa, inaugurująca kampanię społeczną „Rowerowy Maj” a o godzinie 13.45 debata dotycząca Systemu Roweru Metropolitalnego.

Podczas Bike Festiwalu, prowadzone będą również zapisy do tegorocznej edycji kampanii „ Kręć kilomery dla Gdańska – European Cycling Challenge”.

Na terenach zewnętrznych powstanie parking rowerowy oraz stanowiska serwisowe, na których pod okiem specjalistów z Bike On Wax oraz Expand, będzie można przygotować rowery do sezonu letniego.

Gośćmi specjalnymi Festiwalu będą m.in.:

Igor Tracz – wielokrotny Mistrz Świata w bikejoringu i wyścigach psich zaprzęgów

Norbert Nowicki – Vice Mistrz Świata w motoparalotniarstwie

Kamil Kobędzowski - czołowy na świecie zawodnik MTBstunt i półfinalista programu Mam Talent

Rafał Gręźlikowski – Rowerowy Podróżnik o jednej nodze

Flying Bikes – pokazy Trialu Rowerowego

BIKE FESTIWAL jest częścią projektu FREE TIME FESTIWAL, który tworzą: Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego, Kajak-Expo, Ogrodowe, Kreacje Debiuty I Mistrzostwa Polski: Fit-Kid I Fitness Aerobic oraz Festiwal Smaku Food Trucków.

 

BIKE FESTIWAL | bikefestiwal.pl | freetimefestiwal.pl
termin:
1 kwietnia, godz. 10.00-18.00 | 2 kwietnia, godz. 10.00-17.00 | WSTĘP WOLNY

miejsce: AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, ul. Żaglowa 11, Gdańsk

dyrektor projektu: Grzegorz Knapik | grzegorz.knapik@mtgsa.com.pl | t. 664 242 950

organizator: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA

 

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz się poruszać naprzód...
- Albert Einstein