Bydgoski Rower Aglomeracyjny (BRA).

01 kwi 2015

Oficjalna inauguracja Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego odbyła się podczas konferencji prasowej zorganizowanej w dniu 1 kwietnia 2015 roku w której  czynnie uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta Bydgoszcz oraz dostawca i operator systemu firma  BikeU. W skład nowego systemu wchodzi 31 stacji rowerowych oraz 310 rowerów.

W celu ułatwienia korzystania z systemu BRA Urząd Miasta oraz BikeU zadbało o edukację użytkowników poprzez udział informatorów i hostess którzy pokazywali jak dokonać wypożyczeni i zwrotów oraz odpowiadali na wszystkie pytania dotyczące systemu.

Bydgoski rower stopniowo stawał się hitem! W pierwszym dniu funkcjonowania systemu rower wypożyczono 514 razy, zaś wraz z upływem kolejnych dni liczba ta systematycznie rosła o 100-200 wypożyczeń dziennie, by na koniec pierwszego miesiąca funkcjonowania systemu osiągnąć wskaźnik 3952 wypozyczeń .

Nowi użytkownicy dołączają do systemu za pomocą rejestracji na stronie www.bra.org.pl oraz za pomocą aplikacji mobilnych dostępnych w 3 wersjach : Android, Windows, iOS,. Dzięki dostępnym aplikacjom użytkownicy mogą między innymi: na bieżąco zarządzać swoim indywidualnym kontem, dodać środki na koncie, monitorować ilość rowerów na stacji za pomocą interaktywnej mapy, jak również wypożyczać i zwracać rower. Aplikację można pobrać ze strony internetowej systemu.

W ramach projektu Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego, wybudowano 31 stacji rozmieszczonych w następujących lokalizacjach:Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz się poruszać naprzód...
- Albert Einstein